|   Úvod   |   Jak pomoci zraněným živočichům   |   Děti Země  |   Econnect
O KODASu Programy a projekty Kalendář akcí Podpořte nás Publikace Sponzoři Odkazy

Akce Falco

> praktické informace

Pokud jste se rozhodli zúčastnit se některé z těchto akcí, jistě vám přijde vhod několik praktických rad a informací, které vám pomohou dobře se na ni připravit .

Akce FALCO a AQUILA jsou organizovány Klubem ochrany dravců a sov (KODAS) a některým z orgánů ochrany území, na jehož území akce právě probíhá. Po příjezdu ne smluvené nádraží jsou dobrovolníci zaměstnanci CHKO případně NP převezeni na určenou lokalitu. Protože se počet dobrovolných strážců týden od týdne mění, je na nich samotných, aby se mezi sebou domluvili na časovém harmonogramu střídání. Nedoporučujeme však, aby na hlídce byly více jak dva lidé, svádí to k hlučné zábavě, klesá ostražitost a dravci jsou pak často rušeni samotnými strážci. Rozdělte se nejlépe do tří skupin tak, aby hnízdo bylo stráženo 24 hodin denně, zbytek skupiny mohl odpočívat a připravit jídlo.

Vlastní strážení probíhá ve volné přírodě, často bez možnosti úkrytu před nepřízní počasí. Neboť se lokalita rok od roku mění, není vždy možné vytvořit dostatečné zázemí v přijatelné vzdálenosti od hlídané lokality. V některých lokalitách je v blízkosti skalní převis s vybudovaným úkrytem, jindy maringotka nebo stará hájenka s teplou vodou a vařičem. Úroveň vybavení zázemí se tedy značně liší a nelze předem spoléhat na určitý standard. Jelikož akce probíhá na jaře, musí se počítat s nevlídným počasím i jeho případnými změnami. Proto každému účastníkovi doporučujeme vedle naprosto základního vybavení, následující výstroj a výzbroj, díky které nebude mít na Akci Falco vzpomínky jen v podobě rýmy a hladu.

Jsou to: teplé oblečení včetně rukavic, pevná obuv, nepromokavá bunda nebo kvalitní pláštěnka, celta, větší igelit, karimatka, campingový vařič, dalekohled, baterka a vhod přijde i termoska na čaj.

kodas-dz@email.cz   |   © KODAS při sdružení Děti Země 2004